Artykuły

SEKRETY KURACJI OCZYSZCZAJĄCYCH

Czy kiedyś zastanawialiście się, dlaczego w TV, prasie, radiu pojawia się tak dużo reklam, które jednoznacznie namawiają nas do zażywania i kupna różnorodnych leków
na nadkwasotę, wzdęcia, bóle głowy, stawów, odchudzanie? Środki te nie leczą przyczyn choroby, lecz objawy, i dlatego trzeba je stosować nie przez kilka dni, ale nawet całymi latami, o co
de facto chodzi koncernom farmaceutycznym. Dzieje się tak, gdyż osłabione trawienie, zanieczyszczony – i nigdy nieoczyszczany – przewód pokarmowy stanowią główną przyczynę problemów zdrowotnych. Brytyjska Królewska Akademia Lekarska ogłosiła, że „90% wszystkich chorób oraz stanów złego samopoczucia ma bezpośredni związek z zanieczyszczeniem jelit”.

 System trawienny jest skomplikowanym układem organów (jednym z nich są właśnie jelita), w którym zachodzą złożone procesy z udziałem kwasów trawiennych, bakterii
i enzymów.

Raport Harwardzkiej Szkoły Medycznej sugeruje, że zdrowe, prawidłowe trawienie powinno być jednym z naszych priorytetów, ponieważ – jeśli o to nie zadbamy – wędrówka składników pożywienia przez cały (ponad dziesięciometrowy!) przewód trawienny może wywołać wiele problemów zdrowotnych.

 Dwa fakty do zapamiętania

 • Słabo funkcjonujący układ trawienny powstrzymuje przemianę składników odżywczych z pożywienia w energię życiową, której tak bardzo potrzebujemy.
 • Zablokowany układ trawienny jest najczęstszą przyczyną zaparć, a jednocześnie hamuje wydalanie pasożytów oraz toksyn (autointoksykacja), które następnie gromadzą się w naszym wnętrzu i uszkadzają między innymi wątrobę, pęcherzyk żółciowy, trzustkę i inne ważne organy.

   Oczyszczanie ciała ze szkodliwych toksyn, pasożytów i złogów pozwala systemowi trawiennemu w pełni absorbować i wykorzystywać składniki odżywcze te dostarczane z pokarmem, jak i te pochodzące z naturalnych suplementów diety.

ZALECENIE:  OCZYSZCZAJ SWOJE CIAŁO – KATEDRĘ, w której mieszkasz, przynajmniej DWA RAZY DO ROKU – najlepiej WIOSNĄ I JESIENIĄ

Jeżeli na co dzień obserwujesz takie objawy jak:

 • Zaparcia
 • Wzdęcia
 • Pobolewania żołądka
 • Migrena
 • Anemia
 • Ciągłe zmęczenie
 • Alergie
 • Depresja
 • Biegunki
 • Powiększenie węzłów chłonnych
 • Gorączka
 • Gazy
 • Objawy  przeziębienia
 • Nocne zgrzytanie zębami
 • Pokrzywki
 • Nadwrażliwość  jelit
 • Rozdrażnienia
 • Żółtaczka
 • Bóle stawowe i mięśniowe
 • Zaczerwienienie oczu
 • Zaburzenia snu
 • Nadwaga lub niedowaga
 • Nerwowość

I jeśli, mimo stosowania diety, nie możesz stracić nadmiaru kilogramów, oznacza to, że Twój organizm jest zanieczyszczony toksynami pochodzącymi z odżywiania, parazytami i robakami.

Znawcy schorzeń układu pokarmowego głoszą, że przyczyną 90% z nich jest zanieczyszczona okrężnica.

Aż 60% populacji skarży się na zaparcia o różnym nasileniu. Ale nie przywiązujemy do tego należytej wagi. Podobnie jak do odrobaczania – regularnie poddajemy temu procesowi nasze zwierzęta, ale nie myślimy o tym, że sami możemy mieć robaki czy pasożyty. Tymczasem często (dotyczy to aż jednej osoby na sto) jesteśmy żywicielami pasożytów i robaków.

Musimy porzucić fałszywy wstyd i zacząć dbać o własną okrężnicę, by w ten sposób zapobiegać chorobom pasożytniczym – dopóki nie jest za późno! Życie w cywilizowanym świecie nie chroni nas przed atakiem pasożytów.

Najczęstsze objawy zakażenia pasożytami to:

 • Zaparcia
 • Utrata wagi lub otyłość
 • Zwiększone łaknienie
 • Nadmierna pobudliwość i poirytowanie
 • Biegunki
 • Wzdęcia i obrzęki
 • Podrażnienie jelit
 • Bóle mięśniowe i stawowe
 • Anemie i alergie

Pasożyty rozmnażają się szybko i wydzielają odchody, na które organizm może zareagować alergią. Istnieje duże ryzyko wystąpienia niedożywienia, bo pasożyty kradną składniki odżywcze potrzebne dla zdrowia i budowy komórek i zużywają resztki krzemu, bez którego nie ma połączenia mózgu z resztą organizmu. Pasożyty mogą nawet doprowadzić nas do śmierci. WHO szacuje, że ¼ populacji cierpi na uporczywe infekcje pasożytnicze, mające szkodliwy wpływ na wzrost, niedożywienie i rozwój funkcji intelektualnych u dzieci. Pasożyty mogą zniszczyć każdą cześć ludzkiego organizmu. Szacunkowe dane mówią o 55 mln dzieci w Ameryce Południowej zainfekowanych pasożytami, nie licząc zakażenia popularnym owsikiem. Uszczerbki na zdrowiu wywołane pasożytami stały się globalnym problemem. Światowa analiza przypadków śmierci wskutek chorób zakaźnych wykazuje 80-procentowy udział chorób pasożytniczych. Schisomatoza zabija rocznie 200.000 ludzi. Światowy Raport Zdrowia ujawnia, że 90.000 osób rocznie jest uśmiercanych przez glistę ludzką. 70.000 ludzi rocznie zabija pełzak czerwonki, a 60.000 ginie od wielkiego obleńca. To szokujące liczby. Większość infekcji pasożytniczych dociera do nas wraz z pożywieniem. Jednak bycie wegetarianinem nie chroni przed pasożytami. Żyją one w niemytych i źle oczyszczonych owocach i warzywach. Pasożyty i robaki rozwijają się w organizmach zwierząt. Można znaleźć więc je w wielu produktach mięsnych. Choćby wołowina daje schronienie różnym tasiemcom osiągającym w ludzkich jelitach długość do 7,5 metra. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nawet ugotowana wieprzowina może zawierać włośnie tasiemca przenikającego do mózgu czy mięśni.

  Z badań naukowych wynika, że nawet zwierzęta domowe w naszym otoczeniu, darzone zwykle wielkim zaufaniem, także mogą przenosić robaki i pasożyty. Na dodatek pasożyty żyją zadziwiająco długo – nawet 50 lat. Wykryto je w ciałach żołnierzy walczących w Azji i Pacyfiku w czasie II wojny światowej. Według książki „Podstawy wiedzy o pasożytach” ludzie są nosicielami ponad 100 rodzajów pasożytów, nie licząc bakterii, wirusów i grzybów. Trudno znaleźć zwierzę domowe, które nie jest nosicielem choćby jednego pasożyta. A często pasożyty stają się nosicielami innych pasożytów.

 Czas porzucić złudzenia i uświadomić sobie dwie kwestie: po pierwsze, są bardzo duże szanse, że w naszym organizmie żyje jeden lub więcej rodzajów pasożytów.
Po drugie, pasożyty, które mamy, stanowią zagrożenie dla naszego życia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

  Jakie są sposoby pozbycia się pasożytów?

Wcześniej należałoby przedyskutować inny temat, równie drażliwy jak rozmowy  o pasożytach. Chodzi o Twoją okrężnicę.

Okrężnica to coś jak kompost, w którym pasożyty mieszkają, „jedzą” i składają swoje jaja. Gdy jedzenie trafia do przewodu pokarmowego, mogą stać się trzy  rzeczy.

 1. Twoje ciało użyje go jako źródła energii i składników odżywczych
 2. Nadmiar zostanie wydalony z organizmu.
 3. Niepotrzebna część może zostać w systemie trawiennym. Drobiny jedzenia – niezużyte i niewydalone – pozostają w naszym ciele, głównie w okrężnicy. Gromadzą
  się warstwa za warstwą.

Tworzy się gnijący i skondensowany kał. Okrężnica ma wychwytywać resztki składników odżywczych, ale pokryta zwartą w

arstwą fekaliów wychwytuje głównie toksyny, które powinny być wyeliminowane. To proces autointoksykacji, czyli samozatrucia. Nieświadomie trujemy swoje ciało toksynami skumulowanymi w okrężnicy. Jakie to niesie problemy zdrowotne? Naturopaci twierdzą, że większość objawów przypisywanych chorobom to reakcje organizmu na obecność toksyn, głównie tych z okrężnicy.

  Co można zrobić?

Najpierw zapanuj nad swoim zdrowiem – to logiczne i proste. Oczyść ciało z toksyn, usuń pasożyty i złogi gromadzące się przez lata.

  Po pierwsze, omówmy oczyszczanie okrężnicy.

Najpierw pozbądźmy się warstwy toksycznych fekaliów. Do tego potrzeba błonnika. Błonnik jest niezbędny w każdej fazie życia – i w młodości, i w dojrzałości. Eksperci zajmujący się zdrowiem mówią, że błonnik zapobiega chorobie wrzodowej jelit, chorobom miażdżycowym, cukrzycy, zwyrodnieniom naczyń krwionośnych, kamicy żółciowej, hemoroidom, zapaleniom wyrostka, zaparciom, a nawet nowotworom jelita grubego. Zaleca się spożycie od 25 do 35 g. błonnika dziennie. Niestety, większość przedwcześnie umierających ludzi na świecie spożywa mnie niż 12 g. błonnika dziennie. W Polsce średnie dzienne spożycie błonnika wynosi około 14,5 g. Mamy dwa rodzaje błonnika: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Ten pierwszy redukuje ryzyko chorób serca, obniżając poziom cholesterolu we krwi, drugi zaś działa niczym gąbka – wchłaniając płyny, wielokrotnie zwiększa objętość i, niczym szczotka, przesuwa resztki fekaliów do ujścia. Regularność wypróżnień polega na równomiernym ruchu jelit przez 12-20 godzin po każdym posiłku. Jeśli tak nie jest, to z pewnością Twoja okrężnica pokryta jest warstwą szkodliwych resztek pokarmu.

Istotne ostrzeżenia.

By troszczyć się o okrężnicę, dbaj o stosowne dzienne spożycie wody. Powinniśmy wypijać od 8 do 10 szklanek czystej miękkiej wody dziennie. W naszym kraju średnie dzienne spożycie wody to 650 ml. Ale co można zrobić z pasożytami? Jeżeli chcesz oczyścić okrężnicę, zrób pierwszy ważny krok. Odpowiednio dobrane i zastosowane zioła od tysiącleci pomagały zwalczać pasożyty.

Martwmy się nie o to, czy mamy pasożyty, ale o to,  jak się ich pozbyć.

I jeszcze jedna myśl: zacznij dbać o swoje zdrowie! Wyruguj efekty globalnych zagrożeń. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej wyzdrowiejesz, by prowadzić zdrowe
i satysfakcjonujące życie.

Jak wykazują statystyki, ponad 50% ankietowanych osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie organizmu, a także nie widzi konieczności usuwania toksyn.

Skąd biorą się toksyny?

 • Powietrze, spaliny
 • Zanieczyszczona woda, pestycydy, środki  ochrony roślin
 • Pożywienie (konserwanty, barwniki, antybiotyki), nadmiar tłuszczów, białka, pieczywa, cukru
 • Używki: kawa, herbata, coca cola, papierosy, alkohol, narkotyki.
 • Opakowania soków – w środku aluminium
 • Synteza ok. 3.000.000 związków chemicznych.

Niektórzy autorzy wymieniają siedem stopni zanieczyszczenia organizmu

 1.    Mimo zdrowego wyglądu odczuwamy częste zmęczenie
 2.    Do zmęczenia dołącza się łamanie w kościach i bóle głowy

III.   Pojawiają się alergie, wysypki, egzemy

 1.   Występuje piasek, kamienie, guzy, torbiele, nadwaga
 2.   Pojawiają się zwyrodnienia kości i stawów oraz bóle pleców
 3.   Nękają nas choroby układu nerwowego

VII. Następuje degeneracja komórek i organów powodująca tworzenie się nowotworów.

KTO POWINIEN PODDAĆ SIĘ OCZYSZCZANIU? KAŻDY!!!

JAK CZĘSTO? PRZYNAJMNIEJ DWA RAZY DO ROKU, NAJLEPIEJ WIOSNĄ I JESIENIĄ.

CZYM MOŻEMY TO SKUTECZNIE ZROBIĆ? ZESTAWEM „COLON PACK”

Dr Eugeniusz Siwik