Witamy w nowej odsłonie

Witamy w nowej odsłonie

Witamy w nowej odsłonie ?

Bardzo nam miło, że poświęciłaś/eś swój czas, aby zapoznać się z naszą nową stroną internetową. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące oczyszczania organizmu i nie tylko ?

Od początku naszej działalności staramy się zwracać uwagę na to, jak ważne w dzisiejszych czasach jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Żyjemy w świecie pośpiechu, w którym często nie ma czasu na pomyślenie o sobie i  swoim organizmie. Tymczasem odpowiednie nawyki żywieniowe to podstawa, aby czuć się zdrowo i w pełni sił.

Jak odżywiają się Polacy?

Jak pokazuje badanie CBOS-u z 2014r. (cały raport do przeczytania tutaj) ciągle mamy tradycyjne podejście do kwestii żywieniowych:

  • Większość Polaków spożywa trzy posiłki w ciągu dnia – w porze śniadania, obiadu i kolacji. Ponad 95% z nas codziennie (a aż 97% w weekendy) główny posiłek spożywa w domu.
  • Tylko jedna piąta z nas regularnie odwiedza restauracje, bary, czy inne miejsca, w których można zjeść poza domem a jedna trzecia zamawia jedzenie z dostawą do domu. Przy czym aktywności te zdecydowanie częściej podejmują mieszkańcy miast niż wsi.
  • Aż dla 80% badanych wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spędzenia miłego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Sprzyja to zacieśnianiu więzi, które dla Polaków w dalszym ciągu mają bardzo duże znaczenie.
  • Jedną z najważniejszych wartości dla Polaków jest zdrowie. Połowa ankietowanych w badaniu przyznała, że zdrowe odżywanie się jest ważnym krokiem na drodze do utrzymania dobrego zdrowia oraz odzyskania go np. po długotrwałej chorobie.

Pomimo ogólnie tradycyjnego sposobu przygotowywania posiłków (korzystania ze sprawdzonych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie) Polacy coraz częściej dokładnie czytają etykiety produktów i wybierają produkty naturalne i ekologiczne. Powoli zaczynamy sprzeciwiać się praktyce ulepszania produktów za pomocą sztucznych dodatków i konserwantów.

Nie da się zaprzeczyć, że tradycyjne polskie potrawy są w większości ciężkostrawne i  tłuste. Taki sposób gotowania był przez wiele lat wynikiem konieczności zaspokajania potrzeb energetycznych osób pracujących fizycznie. Dziś wiele osób wykonuje swoje zawodowe obowiązki pracując umysłowo, a co za tym idzie, spędzając dużo czasu w ciągu dnia za biurkiem i przy komputerze. W związku z tym stanęliśmy przed koniecznością zmiany swoich nawyków żywieniowych na lepiej dopasowane do naszego stylu życia.

Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy rezygnować z dobrodziejstw, jakie daje nam przepyszna polska kuchnia ? Wystarczy tylko bardziej rozsądnie planować ilość spożywanego pokarmu oraz przede wszystkim sprawdzać, z jakich składników jest on wykonywany. Tradycyjne gotowanie można i trzeba łączyć ze świadomym podejściem do kupowania produktów. Pamiętajmy, że to, co jemy ma ogromny wpływ na nasz organizm, a przecież nie chcemy zaśmiecać naszej najważniejszej Świątyni ?

Udostępnij post